Implanty i protetyka

Implanty zębów i protetyka


Implantologia i protetyka to nasza specjalność

Implantologią i protetyką zajmujemy się od początku naszej działalności. Przez ten czas zdobyliśmy bogate doświadczenie, które w połączeniu z ogromną wiedzą daje satysfakcjonujące rezultaty. Wiedzą o tym nasi pacjenci, którzy korzystając z naszych usług, zawsze wychodzą zadowoleni z naszego gabinetu stomatologicznego. Jeśli zastanawiasz się, który rodzaj implantu zęba wybrać, chcesz zasięgnąć rady z dziedziny protetyki lub usłyszeć opinię stomatologa – zgłoś się do nas. Nieustannie uzupełniamy naszą wiedzę, śledzimy najnowsze trendy i osiągnięcia stomatologii.

Protetyka

Dzięki protetyce możliwe jest odtworzenie brakujących zębów, w tym tych złamanych, zmianę kształtu i ustawienia zębów, usunięcie trwałych przebarwień oraz zamknięcie dużych przerw między zębami.

Wychodząc naprzeciw problemom naszych pacjentów oferujemy najlepsze rozwiązania protetyczne, które przyczyniają się do poprawy komfortu żucia i mówienia oraz zmiany profilu twarzy.
Nasze uzupełnienia protetyczne możemy podzielić na:
– ruchome: protezy osiadające, szkieletowe, szynoprotezy, protezy unilateralne
– nieruchome: korony/mosty metalowe (chrom-nikiel, złoto), licowane kompozytem lub porcelaną, galwanoforming, teleskopowe
– korony/mosty pełnoceramiczne: Finess/Degu-Dent, Empress I i II, Cyrkon, mosty adhezyjne
– prace kombinowane – indywidualne rozwiązania, protezy na zatrzaskach, zasuwach, zamkach, protezy na teleskopach

Posiadamy skaner 3Shape

 

 

Implantologia i implantoprotetyka

Na implantoprotetykę składa się część związana z chirurgią stomatologiczną (wszczepienie implantu zęba) oraz ta związana z protetyką (odbudowa zęba na implancie). Implanty pod względem fizjologicznym najbardziej przypominają utracone zęby i pozwalają uniknąć niewygody związanej z noszeniem protezy. Nie sposób odróżnić zęby naturalne od tych na implantach – wyglądają i funkcjonują tak samo. Pozwalają na swobodną rozmowę i piękny, pełny uśmiech, a dzięki regularnym wizytom u stomatologa Pacjent może mieć pewność, że efekt kuracji będzie trwały.

Kto jest twórcą implantologii?

Za twórcę współczesnej implantologii uważany jest Per-Ingmar Branenmark, profesor ze Szwecji, który odkrył, że tytan integruje się z kośćmi. Daje to możliwość wykorzystania wszczepów tytanowych jako podpory nowych zębów. Pierwszy zabieg wszczepienia implantu zęba przez profesora miał miejsce w 1965 roku. Wszczepione wówczas implanty służą Pacjentowi do dziś.

Kiedy zdecydować się na implanty?

W przypadku straty jednego lub więcej zębów warto pomyśleć o zastąpieniu ich implantami. W naszych gabinetach wykorzystujemy metodę, która pozwala osadzać implanty w kości, dzięki czemu funkcjonują one tak samo jak naturalne zęby. Implanty polecane są szczególnie w sytuacjach, gdy dochodzi do utraty zębów np. w wypadku komunikacyjnym, są też doskonałą alternatywą dla ruchomych protez mogących powodować dyskomfort w kontaktach towarzyskich.

W czym implant jest lepszy od mostu lub protezy?

Jeśli ząb zostaje usunięty wraz z korzeniem, kości szczęki zanikają. Implanty pozwalają temu zapobiec oraz zachować naturalny wygląd twarzy. Inaczej sprawa wygląda w przypadku mostów i protez, które nie zastępują zęba ani korzenia, nie zatrzymują też zaniku kości, a czasem nawet go przyspieszają. Poza tym, jeśli Pacjent decyduje się na most, sąsiednie zdrowe zęby muszą zostać oszlifowane. Szlifowanie osłabia ząb, może też prowadzić do rozwinięcia się stanów zapalnych, które wymagają leczenia kanałowego lub nawet usunięcia zęba. Wszczepienie implantu nie wymaga takich zabiegów. Implanty są również doskonałym rozwiązaniem w przypadku większych braków zębowych lub bezzębia. Dobrze sprawdzają się również jako podpora dla protezy zębowej, eliminując potrzebę stosowania klejów lub klamer.

Przebieg leczenia protetycznego: Konsultacja i diagnostyka

W czasie pierwszej wizyty w naszym gabinecie przeprowadzamy konsultacje z Pacjentem w zakresie jego problemów protetycznych oraz oczekiwań co do kuracji. Kolejnym krokiem jest badanie stanu jamy ustnej, diagnostyka radiologiczna oraz wywiad ogólnomedyczny. Po zabraniu tych wszystkich informacji możemy zaproponować Pacjentowi odpowiednią terapię implantologiczną oraz indywidualny plan leczenia.

Zabieg chirurgiczny

Zabieg umieszczenia implantu w kości jest bezbolesny, gdyż wykonywany jest ze znieczuleniem miejscowym. Jeśli pojawiają się po nim jakieś dolegliwości, nie są one większe od tych, które towarzyszą usunięciu zęba.
Integracja trwa standardowo około 3-6 miesięcy i zależy od miejsca, w którym implant został wszczepiony. Na ten czas Pacjentowi zakładane jest tymczasowe uzupełnienie.

Odbudowa protetyczna

Jest końcowym etapem kuracji i następuje po integracji implantu z kością. Często dla uzyskania optymalnego efektu kosmetycznego zakładane są mosty lub korony tymczasowe, które mają odpowiednio ukształtować tkanki miękkie wokół implantów. Istotne jest to zwłaszcza na odcinku przednim, gdzie estetyka stanowi kluczowy element powodzenia leczenia implantoprotetycznego. Aby na długo cieszyć się nowym, estetycznym uzębieniem, Pacjent powinien pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych.