Stomatologia

Leczenie zębów w naszym gabinecie

Dowiedz się więcej o implantach zębów.


Endodoncja i implantologia to dziedziny, którym poświęcamy szczególnie dużo uwagi. Jeśli poszukujesz sprawdzonego dentysty, który w sposób pewny i profesjonalny wykona protezę zębową lub implant – zgłoś się do nas! Nasze doświadczenie, wiedza i profesjonalizm to cechy, które pozwalają nam wyróżniać się wśród innych stomatologów. Zachęcamy do zapoznania się z zakresem naszych usług oraz do wizyty w gabinecie.

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe


W czasie leczenia endodontycznego, czyli kanałowego stomatolog usuwa z wnętrza zęba, czyli z komory i kanałów, miazgę, która jest martwa lub zmieniona zapalnie. Ta przestrzeń zostaje zapełniona materiałem leczniczym.
Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom stomatologicznym możemy uniknąć zagrożeń, które mogą pojawić się w związku z leczeniem kanałowym. Bardzo pomocne w endodoncji są: mikroskop endodontyczny, endometr, RTG, którymi dysponuje również nasza klinika. Do oczyszczania kanałów korzeniowych wykorzystujemy specjalny mikrosilnik endodontyczny, który wyposażony jest w system pomiaru długości kanału. Zapewnia on bezpieczeństwo i dokładność pracy.
Aby leczenie było skuteczne, kanały muszą być szczelnie i dokładnie wypełnione. Dlatego korzystamy z urządzenia do wtłaczania ciepłej gutaperki. Gwarantuje ono najlepsze wypełnienie kanałów korzeniowych.

Chirurgia stomatologiczna


Pacjentom naszych gabinetów stomatologicznych zapewniamy znieczulenie miejscowe, dzięki czemu leczenie jest bezbolesne. Specjalistyczny sprzęt do diagnostyki RTG taki jak radiowizjografia cyfrowa, mikroskop i lupy umożliwia nam dokładną kontrolę przebiegu leczenia i monitowanie jego wyników.

Aparaty te są szczególnie pomocne przy takich zabiegach jak:

– usuwanie zębów
– resekcja wierzchołków korzeni
– usuwanie torbieli
– hemisekcja
– odbudowa kości – tzw. sterowana regeneracja kości
– przeszczepy dziąseł
– pokrywanie recesji korzeni
– zabiegi plastyczne na kości i tkankach miękkich.